Lyžařský výcvikový kurz žáků pátých tříd

20. 02. 2024     sekce: Akce školy     autor: Jan Bouchala     tisk: tisk článku

V týdnu od 5. – 9. února dojížděli žáci pátých tříd na lyžařský kurz do Tošovic. Žáci byli rozděleni do pěti družstev podle výkonnosti. Tři družstva pokročilých lyžařů procvičovala a zdokonalovala své dovednosti. Dvě družstva začínajících lyžařů poznávala základy lyžařské techniky sjíždění na lyžích a jízdu na vleku. V téměř jarním počasí všechny děti lyžování bavilo. Z Tošovic si všichni odvezli plno zážitků.

A jak hodnotili někteří páťáci lyžařský kurz:

Překvapilo mě, že jsem v pondělí neuměla lyžovat a ve středu jsem sjela celý kopec…Spadl jsem jen z kopečku...Jela jsem i pozadu na lyžích…Díky lyžáku se lyžování stalo mým oblíbeným sportem…Už dokážu sjet i největší kopec v Tošovicích…Naučil jsem se lyžovat…Jezdit na lyžích je velká zábava…Spadnul jsem na kopečku a nebolelo to…Naučila jsem se lyžovat a moc jsem nepadala…Těším se na další lyžák…Bylo to super…Líbilo se mi to, moc…Bavilo mě to…Lyžák jsem si užila, líbilo se mi tam…Lyžák se mi moc líbil, škoda že nebyly lepší podmínky, více sněhu…Líbilo se mi, že jsme zkoušeli nové věci na lyžích…Hodně jsem se toho naučil…Lyžák byl super, jen jsem byla pak smutná, že jsem byla nemocná…Mě se všechno líbilo. Kdyby nebyly prázdniny, mohl být i delší…Lyžák byl super, i když jsem se ho tak bála…Na lyžích jsem byla poprvé. Už se nebojím…Všichni byli super…Užila jsem si lyžovačku…Na lyžáku se mi líbilo…Počasí vyšlo, nebyl déšť, dobře se mi lyžovalo…Myslela jsem si, že to nepůjde, ale šlo mi to…Moc se mi lyžák líbil.